Кам’янець-Подільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області постійно аналізує звернення громадян та надає відповіді на запитання, які найбільше їх цікавлять, до прикладу:
Я-пенсіонерка, продовжую працювати. У вересні 2017-го маю право подати заяву на перерахунок (пропрацювала два роки після попереднього перерахунку). Чула, що у жовтні будуть перераховувати пенсії усім. Як мені краще зробити: надати документи для перерахунку зараз чи чекати жовтня?
Частиною 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачено, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Враховуючи вищезазначене, запитувачка має право звернутися із заявою про перерахунок пенсії до управління Пенсійного фонду, після виникнення права на перерахунок. Для проведення перерахунку радимо подати відповідну заяву.
Водночас повідомляємо, що 22 червня 2017 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій» за № 6614, який 13.07.2017 прийнято у першому читанні. Органами Пенсійного фонду України після ухвалення відповідного закону будуть проведені перерахунки пенсій, враховуючи дані про страховий стаж та заробітну плату за матеріалами пенсійної справи.
Шановні пенсіонери, хочу довести до вашого відома, що в пенсійних справах наявні дані про стаж та заробіток, які ви особисто надали, коли звертались за призначення пенсії, чи послідуючих перерахунках. А вразі, якщо ви працюєте, а до органів Пенсійного фонду не звертались із заявою про перерахунок пенсій, то ваш стаж та заробіток автоматично до пенсії не зараховано і при проведені перерахунків пенсій з 1 жовтня врахований не буде.
До того ж, сьогодні, у період роботи особи, пенсія, розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність(1968 грн.), виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється в повному розмірі. А це означає, що після звільнення з роботи або в разі припинення (закриття) підприємницької діяльності, кожен одержувач пенсії особисто має з’явитися до органів Пенсійного фонду для написання заяви та подання відповідних документів.
При вирішенні питань пенсійного забезпечення громадян (права на пенсію, її розміру, порядку виплати) органи Пенсійного фонду України керуються чинними нормативно - правовими актами. А громадянам, які після виходу на пенсію продовжували працювати, з метою недопущення переплат чи недоплат своїх пенсійних виплат, радимо звернутись або зателефонувати до управління та уточнити, чи все враховано для розрахунку вашої пенсії.