Хоча на календарі вже серпень, але це не означає, що сезон відпусток закінчено, попереду «оксамитовий сезон». Команда сайту «3849.com.ua» вирішила поділитись власними враженнями від відпустки, які, можливо, стануть у нагоді тим, хто обирає місце для відпочинку.
Моя відпустка проходила у Коблево – це село на березі Чорного моря, відноситься до Березанського району Миколаївської області. За чисельністю населення понад дві тисячі осіб.
Дістатися із Кам’янця-Подільського до Коблево, можна трьома способами:
Перший – автобусом, які кожного вечора відправляються із Кам’янця-Подільського в напрямку Одеси, а з Одеси уже до Коблево кожну годин відходять міжміські маршрутки. Ціна квитка з Кам’янця до Одеси в середньому до 400 гривень, з Одеси до Коблево – 90 грн.
Другий – потягом, він складніший, адже доведеться декілька раз пересідати. Потрібно дістатися до Хмельницького, з Хмельницького до Одеси (ціна від 120 грн. до 400 грн.), а далі з Одеси до Коблево – автобусом.
Третій – приватні перевізники, які набирають групу людей та везуть безпосередньо у пункт призначення, ціна питання – 400 грн. Даним способом ми й скористались, зручно, що виїжджаємо в другій половині дня і приїжджаємо вночі, середня тривалість подорожі 11 годин.
Проживання
Коблево за площею невеличке курортне поселення, тому на кожному відрізку території: пансіонати, кемпінги, табори, готелі, квартири. Ціна проживання залежить від періоду відпочинку, на початку сезону у червні було, в середньому, 160 грн. з людини. Ми відпочивали в кінці липня, початку серпня, з людини було 250-280 грн., тобто двомісний номер обходиться в 500-560 грн. – це якщо мова йде про бюджетний відпочинок, номери класу Люкс від 400 і вище з людини.
Під позначкою «економ», мається на увазі звичайний номер з ліжком, шафою, тумбочкою, умивальником, туалет та душ на поверсі. Якщо забажаєте в номер холодильник, то в день доведеться доплатити по 30 грн.
Харчування
У Коблево більшість пансіонатів та кемпінгів не передбачають організованого харчування, тому розповім про три способи поїсти.
Перший – це кафе, піцерії, ресторани. Їх можна знайти на території самого пансіонату або за межами, рівень сервісу та пропозиції різні, тому краще в перший день походити, подосліджувати. В середньому пообідати на двох людей буде від 110 грн. Для більш детального порівняння візьмемо ціну за тарілку борщу, адже хто з українців його не полюбляє. Ціна за тарілку – 30 грн.
Другий – це заклади з домашньою кухнею. В них страви прості, звичні, ніби з домашнього раціону (борщ, гречана каша, котлети), в середньому обід на двох обійдеться від 70 до 100 грн. Борщ – 20 грн. До цього способу віднесу ще один з домашньою кухнею, але на виніс. В таких закладах їжу дають з собою в одноразовому посуді. А також є міні ринок на якому жінки на прилавках продають котлети, відбивні, налисники, перші страви, гарніри. Різниця між ними в тому, що на ринку все без холодильників і продавці гілочками відганяють мух, а в домашній кухні, хоча б є холодильник, який убезпечує продукти від псування.
Ми харчувались у кафе з домашньою кухнею за 10 днів все було свіже та смачне, ніяких проблем не виникло. Неодноразово бачили, як машина постійно підвозить свіжі, гарячі страви, тому дитині давати їжу було не страшно.
Третій спосіб харчування – це супермаркети. Ціни вищі ніж у Кам’янці. Наприклад, пакет молока коштує від 25 грн., нижче не знайдете. Мінус супермаркету в тому, що можна купити тільки їжу для «перекусу», а чогось гарячого не знайдеш. Але є й переваги, якщо розглядати варіанти для сніданків та вечерь. Також фрукти дешевші в супермаркеті, ніж на ринку, наприклад, абрикоси в супермаркеті – 35 грн., а на ринку – 65 грн., персики – 22 грн. в супермаркеті, а на ринку – 35 грн.
Може бути ще четвертий спосіб, але під нього потрібно шукати помешкання – це мультиварка, але у нашому пансіонаті використання електроприладів заборонене, якщо ризикнути, то напевно нічого не буде, але запевнити, що це не принесе проблем не можу. Ми використовували електрочайник, який дуже допомагав, щоб поснідати, обійшлось без проблем. Тому вирішувати вам.
Приблизні ціни допоможуть вам заздалегідь розрахувати кошти на харчування, адже на відпочинку хочеться смачненького та ситного.
Пляж
Що приємно, платних пляжів нема і вони досить чисті. Смітники на кожному кроці, тобто якщо мати мету не смітити це буде зробити дуже просто. Пісок чистий (якщо не враховувати недопалки), тому можна не хвилюватись, що травмуєтесь і спокійно бавитись із дітьми у піску.
Якщо ви плануєте відпочинок з дітьми, то Коблево вам підійде, адже метрів 100 від берега води по коліна, а ще 50 метрів вище пояса, для дітей це дуже добре. Вода чиста, якщо море спокійне, то на глибині 1 метра видно дно.
Для тих, хто бажає лежати на сонці з комфортом пропонуються в оренду лежаки, які обійдуться 50 грн. в день.
Є пляжі, які відносяться до пляжних барів, на території ви знайдете двоспальні м’які лежаки з парасольками, які за ціною від 150 грн. На такому пляжі постійно грає музика, працює кухня, можна замовити кальян, на сцені танцюють дівчата та працює Dj, які задають настрій, для відпочиваючих.
Тому кожен зможе обрати відпочинок для себе за настроєм та комфортом.
Харчування на пляжі
На пляжі зголодніти не вдасться, адже вам постійно щось пропонують. Давайте зорієнтуємось по цінам загально розповсюджених пропозицій:
- варена кукурудза – 15-20 грн.;
- пахлава медова – 25 грн.;
- креветки за 100 г – 25 грн.;
- тигрова креветка 100 г – 35 грн.;
- коктейль «Мохіто» за 0,5 л – 25 грн.
Що подивитись у Коблево?
Місцева влада веде переговори з інвесторами, щоб створити у Коблево курорт європейського рівня, але багато територій вже втрачено, адже перейшли у приватну власність, а там кожен сервіс та рівень обслуговування визначає сам.
Чогось особливого у Коблево ви не знайдете, на пляжі є статуя слона в якої відсутній хобот, історія приховує моменти його зникнення.
В центрі поселення, в торговій зоні, є недіючий фонтан-камінь з написом «Коблево» та лавочка із гральних карт.
Багато ринків з одягом та сувенірами, на яких можна провести один чи два вечора, але не більше.
У вечірню пору починають працювати нічні клуби, від яких багато шуму, адже вони заманюють клієнтів, все починає світитись, грати, тому обирайте правильно місце для проживання, щоб не опинитись в епіцентрі подій. Для молоді, точно буде весело та не сумно, якщо говорити про сімейний відпочинок, то трішки не той формат.
В центрі поселення знаходиться парк атракціонів, який у вечері приваблює світлом, музикою та екстримом. Ціна квитків від 70 грн. і вище.
У Коблево є дельфінарій «Немо», який допоможе урізноманітнити один із вечорів. У виставі задіяні дельфіни, морські котики, морський лев. Ціна квитка – 300 грн. Цікава особливість, якщо квитки брати не в касі дельфінарію, а в екскурсійних ятках, то буде дешевше – 250 грн.
Також, у Коблево є аквапарк, який об’єднав екстремальні гірки та басейни з гідромасажем, ціна – 600 грн. з людини, але в різні періоди сезону ціни будуть коливатись. Купувати квитки також потрібно в екскурсійних ятках, щоб заощадити.
Екскурсії
Якщо стає нудно, то можна скористатись послугами туристичних агентств та обрати один із запропонованих турів.
Пройдемось по асортименту:
- Екскурсії в Одесу трьох видів. Оглядова по Одесі – 200 грн. з людини, оглядова з морською прогулянкою – 300 грн. та кримінальна – Одеса-мама – 280 грн.
- Шопінг екскурсія на «7 кілометр», якщо ви поїдете в «оксамитовий період», то прихопіть зайву тисячу і зможете вдало одягтись.
- Екскурсія на винний завод Коблево + дигустація – 160 грн. з людини. Після екскурсії вас завозять у фірмовий магазин, де можна придбати все, що сподобалось.
Зауважу, що у звичайних магазинах, ціни на алкоголь вищі, ніж у Кам’янці, тому, ми вирішили не переплачувати.
Також є екскурсії у Миколаївський зоопарк, але через відсутність попиту, вони в цьому сезоні не організовуються. Ціна квитка на автовокзалі до Миколаєва 90 грн., тому можна з’їздити самим, адже даний зоопарк є найбільшим в Україні. Консультант із турагенства так нам і порекомендувала роботи.
Ми обрали оглядову екскурсію з морською прогулянкою і не пошкодували, зміна обстановки і маса вражень за короткий термін - це цікаво. Захоплююча екскурсія, коротко про головне і без зайвого, насичена та динамічна, був вільний час для фото та їжі. Морська погулянка розпочалась ще із сонцем, а закінчилась нічною Одесою, на палубі грав скрипаль, який створював відповідну атмосферу.
Пам'ятник Ільфу та Петрову "12-й стілець"
Пасаж
Кафе "Уточ-кино"
Морська прогулянка на судні "Хаджибей"
Транспорт
Оскільки Коблево це село, то громадського транспорту нема. Пересуватись можна двома способами. Перший - це таксі. Ми дізнавались скільки буде коштувати проїзд з центру поселення до фірмового магазину «Коблево» (приблизно 5 км), нам сказали 50 грн.
Другий вид транспорту – це рікші – велосипеди із двома посадковими місцями спереду, вони можуть бути різні за комфортом: з музикою, з м’якою оббивкою або без. Перевезення на короткі дистанції, коштує від 50 грн.
Сподіваємось, що фіксація наших вражень стане вам у нагоді під час вибору місця відпочинку.