Відбувся XIX Зліт студентських лідерів аграрної освіти

24-27 травня 2017 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування (м. Києва) відбувся XIX Зліт студентських лідерів аграрної освіти.

До аграрного вишу столиці з’їхалися кращі студенти з усіх куточків України, а це майже 200 учасників із 18 ВНЗ та 100 коледжів.

Відкрив урочистість ректор Національного університету доктор педагогічних наук, професор Ніколаєнко С.М., який зазначив, що три дні – це нові зустрічі й знайомства, це унікальна перспектива передачі досвіду талановитої молоді, це можливість живого спілкування, якого сьогодні так бракує. А ще головною особливістю зльоту є те, що він відбувається у день відзначення 119-річниці НУБіП.

Слова-вітання на адресу Зльоту надіслала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка відзначила, що обдарована молодь спроможна вирішити усі проблеми та розв’язати усі поставленні завдання, що висуває перед ними сучасне професійне життя.

Під час урочистого відкриття відбувся святковий концерт, який вразив своєю масштабністю, різноманітністю жанрів та колоритністю.

Завершився перший день Зльоту молодіжною дискотекою («Вечір знайомств»), де студенти мали змогу познайомитися уже в неформальних обставинах.

25 травня був не менш насиченим та напруженим: участь в акції «Подаруй дитині радість» (відвідування дитячого будинку); участь у круглих дискусійних столах; участь у психологічних тренінгах; участь у засіданні об’єднаної ради студентського самоврядування. Зрештою, цей день подарував делегації студентів ПДАТУ такі здобутки: Іпатій Олександр (студент 3 стн курсу ФВМТТ) – перший заступник голови студентського самоврядування аграрних вузів України; Слобдянюк Наталія (студентка 4 курсу ФВМТТ) – II місце за участь у дискусійному столі «Історія, проблеми та перспективи розвитку тваринництва та водних біоресурсів».

У цей день усі учасники мали унікальну можливість бути присутніми на прекрасному творчому вечорі відомого актора, народного артиста України Богдана Бенюка. А на завершення - вечірня прогулянка Києвом та відпочинок після робочого дня.

26 травня розпочався із проведення II туру агродебатів. Попередньо були сформовані команди (4 команди з 2-х чол. та 2 команди з 3-х чол.). За 24 години до початку агродебатів було проведено жеребкування із визначення теми й позиції «ЗА»- «ПРОТИ» що має відстоювати кожна команда. Це був чудовий захід на якому опоненти повинні були продемонструвати не тільки свої знання, а й вміння спілкуватися, застосовуючи свою риторично-ораторську майстерність, не принижуючи гідність свого супротивника. Після непоступливої боротьби та голосування журі й присутньої аудиторії були визначені місця. Зокрема II місце посіла команда у складі Сергія Погребняка (Подільський державний аграрно-технічний університет) та Іллі Обремчука (Білоцерківський національний аграрний університет).

Вершиною заходу стала зустріч учасників дебатів із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, віце-прем’єр-міністром з гуманітарних питань В’ячеславом Кириленком, міністром освіти і науки України Лілією Гриневич та першим заступником міністра аграрної політики та продовольства України Максимом Мартинюком.

Звертаючись до учасників зльоту та запрошених Володимир Гройсман зауважив, що агропромисловий комплекс є локомотивом розвитку економіки країни. І підготовка високоякісних фахівців, дослідництво і інновації відіграють у цьому провідну роль. Завдання уряду – сприяти цьому. В. Гройсман привітав присутніх з річницею Національного університету біоресурсів і природокористування України, на базі якого і проходив XIX зліт студентських лідерів аграрної освіти.

Юнаки та дівчата мали змогу поставити запитання Прем’єр-міністру України. Так, студентка ПДАТУ Кушнір Ангеліна (магістрант 2-го курсу напряму підготовки ФВМТТ) запитала про перспективи розвитку ветеринарної медицини в Україні.

Після зустрічі та позитивних емоцій настав час підведення підсумків XIX зльоту, передачі естафети Уманському національному університету садівництва та урочистого закриття XIX Зльоту студентських лідерів аграрної освіти. І як годиться – «Світлина на згадку».