Розпочався цикл новорічно-різдвяних свят, який супроводжується комплексом народних традицій. Мешканці міста поступово втрачають зв'язок з народністю та забувають споконвічні традиції наших предків. Проте, у селах, більше Західної України, ще залишились регіони, де шанують та дотримуються обрядів.
Цикл свят передбачає побажання щастя, радості, гарного урожаю, достатку, неодруженим бажають знайти свою пару, але все ж таки основний відсоток побажань приходиться на період посівної та жнив.
Тому вважати, що коли діти ходять засівати, колядувати чи щедрувати, що це випрошування грошей не зовсім доречно, адже основним завданням даної традиції являється побажати людям добробуту, щоб всі слова матеріалізувались та справдились.
Для тих, хто планує засівати, колядувати та щедрувати у 2017 році, пропонуємо розібратися, коли це правильно робити.
Етнографічні джерела говорять, що наші пращури починали колядувати із середини грудня, адже традиція зустрічати Новий рік з 31 на 1 прийшла у радянський період.
Засівати більшість діток ходять 1 січня, а в окремих територіях країни засівають на Старий новий рік 14 січня, так, як це робили наші бабусі та дідусі.
Колядувати починають на Різдво Христове – 7 січня, на Святвечір колядувати можна після вечері. Колядники відвідують оселі до 14 січня, а 13-14 січня починають щедрувати на Святого Василя.