У 2016 році світовий літературний ринок чимало поповнився якісними книгами, які вже встигли стати бестселерами. Новинки припадуть до душі кожному, хто любить якісну літературу, а також цінує гарний стиль і несподівані сюжетні повороти.
Хоча до кам’янецьких книжкових полиць бестселери 2016 дійдуть не так швидко, тому ми підібрали для вас літературу від якої вам стане обов’язково тепліше у холодні осінні вечори.
1. «Львів. Кава. Любов.» Н. Гурницька, Г. Вдовиченко, В. Гранецька та ін.
Це історії про закоханих та покинутих, про щасливих і тих, хто загубив себе, про романтику та буденність, про жінок і чоловіків, про тебе й про мене. Деякі з цих оповідань солодкі, як збиті з ваніллю вершки або справжнє кохання. Інші — гіркі, як свіжозварена кава або спогади про доленосні події нашого недалекого минулого. Треті ще довго залишають по собі аромат цинамону, мускатного горіха та містичних збігів...
2. «Шоколад» Джоан Харріс.
У маленькому французькому містечку — карнавал. І саме в цей час у ньому з`являються дві дивні особи — доросла й дитина. Віана Роше та її дочка Анук приїхали, щоб подарувати мешканцям міста небачену досі розкіш — цукерню. Місцевий священик обурений і ставить парафіян перед вибором — церква або шоколад. Якби ж цукерки й шоколадки жінки, чиє волосся пахне вітрами далеких країв, не були такими смачними! Якби вона не вміла вгадувати, чого саме потребує кожен, хто заходить до її крамнички! Тоді у цьому містечку не сталося б стільки драматичних подій...
3. «Теплі історії мрійника», Святослав Черній.
Ця книжка — спроба знайти панацею від повсякдення. Часто по-дитячому, іноді по-філософськи, з дрібкою гумору та іронії автор описує буденні предмети та явища й наголошує на тому, що мрії роблять ці речі живими, а з ними й життя — цікавим, унікальним, гармонійним і щасливим.
4. «Одного разу...», Ірен Роздобудько.
Це книжка про життя. Радянське дитинство, студентська молодість, похмурий період «заробляння грошей» у 90-х, дитячі спогади про бабусине «абалдєнне» пальто і сукню, яку та шила для поїздки в Китай до дідуся. А ще про те, що ніколи не треба здаватися, треба мати власну думку й відстоювати її, допомагати тому, кому гірше, і радіти життю. Кожен знайде в ній щось для себе, про себе. Вона і для молодих — аби вони зрозуміли, що життя прекрасне і... коротке. І йшли по ньому без страху. І для старших, аби вони пригадали своє — таке довге! — життя. І зрозуміли, що воно — прекрасне.
5. «Подорожі з тітонькою», Грем Грін.
Книга, яка заряджає позитивним настроєм. Колишній керуючий банком Генрі Пуллінг зустрічає свою тітку Августу – ексцентричну мадам, яка в молодості була жінкою легкої поведінки. Зберігши веселу й авантюрну вдачу в похилому віці, тітонька вириває племінника з його спокійного і рутинного життя.
6. «Просто разом», Анна Гавальда.
Приголомшливо мудра і добра книга про любов і самотність, про життя. Про щастя. Другий роман авторки, дивовижна історія, повна сміху, і сліз, граціозно зіткана з щемливо знайомої повсякденності, з невдач і перемог, із випадковостей, щасливих і не дуже.
7. «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка», Ф. Флеґґ
Евелін переживає глибоку особисту кризу. Вона знайомиться зі старенькою Нінні, яка, попри важку долю, не втрачає жаги до життя. Нінні розповідає Евелін історії їхнього містечка: про дівчину, яка після загибелі брата знаходить сили жити далі; про розбите серце красуні Рут; про мандрівного робітника, який закохався в Рут; про безробітних, яких у кафе «Зупинка» годували безкоштовно... Ці історії мають таку силу, що змінюють на краще життя тих, хто їх читає.
8. «Братик Біль, Сестричка Радість», Богдана Матіяш.
Книжка есеїстики про дуже прості щоденні досвіди, стани, відчуття, які людина переживає упродовж життя і які містяться в широкому спектрі поміж радістю й болем. Темою рефлексій і зачудування стають речі, що їх людина бачить на щодень. Досвіди внутрішні: довіри, радості, вдячності, смутку, страху, любові, переживання всього в світі як дару, – чергуються із досвідами, наповненими радістю побаченого й відчутого в світі довкола: ходіння по землі, переживання пір року, розглядання дерев, зірок, неба, води, піску, листя, квітів, хмар – найпростіших речей, які тільки є. У цій книжці немає ідеалізування, але є довіра до світу й віра в те, що навіть найбільший біль може врешті обернутися в радість.
9. «Здрастуй, смуток!», Франсуаза Саган.
Осінній сум серед богемної суєти, осінній смуток серед безлічі людей ... Знаменитий роман знаменитої французької письменниці здатний містичним чином вилікувати читача від легкого осіннього спліну, допомагаючи йому прожити свої непрожиті почуття.
10. «В кінці листопада», Туве Янссон.
Цей твір знаменитої дитячої письменниці, як жоден інший наповнений відголосками дощу, шарудінням листя, подихом осені. Це не зовсім дитяча історія, а скоріш доросла, бо в ній йдеться про зовсім недитячі почуття самотності, взаємодопомоги і підтримки. Коли всім хочеться сонця і позитиву, вони йдуть до гостинних мумі-тролів, але що робити, якщо прийшовши в гості ви розумієте, що господарів немає? Звісно, чекати, а водночас намагатись потоваришувати таким різним і водночас непростим створінням.