Проблема стихійної торгівлі продуктами харчування не те що не нова, а вже добре заїжджена. Кажуть, скільки не кажи «цукор», в роті солодше не стане. Так і тут. Говорити і писати можна багато, але що це дасть, коли ми з вами спонукуємо продавців до такої торгівлі, жваво скуповуючи сільський крам.
Нам достатньо почути від продавця запевнення у свіжості і натуральності його товару – і ми вже розраховуємося. Ну, як діти, їй Богу! Який же господар стане ганити свій товар? Йому ж треба його продати.
Не тільки в Кам’янці, у всіх містах і містечках України проблема стихійної торгівлі не просто актуальна, а кричуща! Люди купують неякісні продукти, труять себе і свої рідних, лікуються за шалені гроші, обіцяють собі більше ніколи не робити такої дурниці, але проходить місяць-другий, і людина знову повторює ту ж саму помилку. Як розірвати це замкнене коло всеукраїнського масштабу?
Уряд вирішив втрутитися в цю ситуацію, і нарешті покласти край незаконному виготовленню та реалізації продукції сумнівної якості. З 19 вересня почала діяти Урядова «Гаряча лінія», звернувшись на яку будь-який громадян може повідомити про порушення, пов’язане з виготовленням та збутом продукції, яка не має належних дозволів та висновків лабораторних досліджень.
Лише упродовж першого тижня на «Гарячу лінію» надійшло 115 тисяч 173 звернення, понад 800 зареєстровано в електронному варіанті.
Скорочений номер Урядової «Гарячої лінії» – 1545. Діє цілодобово та безкоштовно. Можна телефонувати як із стаціонарних телефонів, так і з мобільних. Для звернень від підприємців працює окрема лінія – 0-800-503-045. Є можливість залишити повідомлення на веб-сайті Урядового контактного центру.
Пам’ятайте, що торгівля з рук у невстановлених місяцях – це правопорушення. Відповідно до статті №160 КУпАП, на недобросовісних реалізаторів чекає штраф у розмірі від одного до семи неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією товару.