В Кам’янці розпочато встановлення загальнобудинкових лічильників газу

Великі жовті металеві коробки на стінах багатоповерхівок почали з’являтися у великих містах України ще на початку червня. Мешканцям пояснили, що за ініціативи державного регулятора – НКРЕКП – до 2018 року у всіх багатоквартирних будинках мають бути встановлені прилади обліку газу. Таке пояснення спровокувало незадоволення великої частини населення. Підігріті гучними заявами опозиційних політиків, у багатьох будинках люди ініціювали відмову від такої послуги. Та чи вірно вони вчинили?

Кам’янчани не надто переймалися цим питанням, допоки воно не торкнулося їх особисто. Минулого тижня у місті розпочалася робота із встановлення загальнобудинкових лічильників газу. Як повідомляє прес-служба ПАТ «Хмельницькгаз», до кінця 2016 року в області має бути встановлено перші 634 загальнобудинкові прилади обліку газу.

Лічильники встановлюються лише в будинках, в яких газ використовується виключно для приготування їжі. Наразі в області таких понад 40 тисяч. Більш, аніж 80 облікових пристроїв уже встановлено в обласному центрі. 

То яка ж у лічильниках необхідність і головне, як їхня наявність позначиться на наших з вами гаманцях? 

Зауважте, що згідно із Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», з 1 січня 2018 року споживачам, які не погодилися встановити безкоштовні лічильники або не встановили їх за власні кошти, буде припинено постачання газу. 

За словами комерційного директора ПАТ «Хмельницькгаз» Віталія Рейди, встановлення лічильників дає можливість сплачувати тільки за реально спожитий газ, а також економити його витрати. 

Як безпосередньо буде нараховуватися поквартирна плата за використання газу? Відповідно до Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків (постанова КМУ №620), «загальний обсяг газу, спожитого по загальнобудинковому лічильнику, рівномірно розподіляється на кожного зареєстрованого мешканця будинку». Дані з лічильника щомісячно автоматично надходять у «Хмельницькгаз».

Що стосується споживачів, які користуються індивідуальними квартирними лічильниками, то вони сплачують лише за показниками своїх облікових пристроїв. Об’єм спожитого ними газу віднімається від показників загальнобудинкового лічильника.

Якщо ж хтось із мешканців відмовляється проводити розрахунки за газ на підставі нарахувань загальнобудинкового пристрою, то він має повне право встановити у своєму помешканні індивідуальний лічильник, щоправда, за власні кошти. 

Звичайно ж, мешканці будинку можуть заблокувати роботу працівників, які встановлюють загальнобудинковий лічильник. У такому разі вони й надалі сплачуватимуть за спожите паливо, відповідно до встановлених норм. Щоправда, ця можливість у них триватиме лише до 1 січня 2018 року, а далі – повне припинення газопостачання.