Альтернативні назви вулиць Кам'янця-Подільського

На черговому засіданні топонімічної комісії розглянули пропозицію перейменування вулиць, у зв"язку із законом про декомунізацію. Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада ухвалила закони про декомунізацію українського суспільства, про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років. Всупереч поширеному уявленню, що декомунізація стосується минулого, головна її мета - вільне і безпечне минуле.

 Комуністичною символікою вважаються пам'ятники та інші зображення, присвячені діяльності компартії, а також - назви адміністративних одиниць, населених пунктів, ВУЛИЦЬ, майданів, тощо, а також підприємств, установ та організацій, що містять імена посадовців компарнії та комуністичної  держави або КГБістів, а також назви, присвячені різним комуністичним ювілеям, самій компартії.

А також нагадаємо, що на перейменування вулиць, площ та інших об'єктів топоніміки місцеві ради мають 6 місяців.  Тобто, ця процедура повинна була б бути виконана ще пів року тому .  Місцеві ради можуть повернути вулицям історичні назви чи дати нові імена, це справа самоврядування.

 Вулиця Червоноармійська має шанси стати вулицею Героїв Небесної Сотні, Фабриціуса – Патріарха Мстислава, Чапаєва – Якова Гальчевського, Якіра – Мелентія Смотрицького.Поки що топонімічна комісія міської ради вирішила не перейменовувати вулиці Лєрмонтова, Пушкіна, Герцена, Дружби народів та Уральську.В додатковий перелік вулиць, крім основного, увійшло ще чотирнадцять. Наприклад, Першотравнева, Суворова, 30 років Перемоги, Васильєва, Папаніна, Ватутіна, інші. Взагалом 44 вулиці підлягають перейменуванню.

Альтернативні назви вулиць Кам'янця-Подільського, фото-1